ul. Domaniewska 22A, lokal U602-672 Warszawa

Skóra naczynkowa? Nie taki diabeł straszny….

W pielęgnacji domowej skóry naczyniowej zalecane jest stosowanie kosmetyków zawierających składniki wzmacniające, uelastyczniające i uszczelniające ściany naczyń krwionośnych oraz o działaniu przeciwzapalnym, antyoksydacyjnym i poprawiającym mikro krążenie krwi. Najczęściej takimi składnikami są ekstrakty roślinne np. z oczaru wirginijskiego, krwawnika pospolitego, kasztanowca itp. Bogate we flawonoidy np. rutynę, diosminę czy kwercetynę. Popularne są także witalnym np. K, C, E oraz wzmacniające pierwiastki selen, cynk, miedź.

Dawniej uważano, że rumiane policzki u kobiet są oznaką zdrowia i wyglądają niezwykle uroczo. Obecnie kanon urody zmienił się, mało kto się nimi zachwyca.
Rumieńce na twarzy pojawiają się w różnych sytuacjach. Najczęściej na skutek stresu, skrajnie niskich czy wysokich temperatur, niektórych potraw czy alkoholu. Jeżeli jednak po chwili skóra twarzy wraca do normy wszystko jest w porządku, gorzej jeśli rumieńce, które pojawiły się błyskawicznie nie chcą równie szybko zniknąć. W takiej sytuacji możemy podejrzewać, że jesteśmy posiadaczkami cery naczynkowej, która jest bardzo problematyczna.

Sprawcą rumieńców najczęściej jest estrogen, czyli żeński hormon płciowy. Dlatego tego typu cera występuje głównie u kobiet. Hormon ten działa rozluźniająco na mięśniówkę naczyń, wskutek czego skóra staje się cieńsza i wrażliwsza. U osób lubiących się intensywnie opalać pierwsze naczynka pojawiają się w bardzo młodym wieku.
Jak więc powinna wyglądać pielęgnacja cery naczynkowej?
• Pielęgnuj skórę systematycznie
• Stosuj specjalne kosmetyki przeznaczone do tego typu skóry, oraz peelingi enzymatyczne
• Przy niskich temperaturach nakładaj na skórę grubszą warstwę tłustego kremu
• Chroń twarz kremami z filtrem
• Minimum raz w tygodniu nakładaj na twarz naturalną maseczkę
Często niestety zamiast pomóc naszej skórze nieświadomie pogarszamy jej kondycję. Najczęstsze błędy popełniane podczas pielęgnacji cery naczynkowej to m.in. stosowanie kosmetyków z alkoholem, mocznikiem i mocnymi kwasami; mycie twarzy w bardzo zimnej lub gorącej wodzie oraz intensywne wycieranie twarzy ręcznikiem. Zabiegi mikrodermabrazji, mezoterapii igłowej, peelingi kwasami muszą być wykonywane z niezwykłą starannością, jeśli chodzi o technikę oraz dobór preparatów. Ważne jest również odpowiednie wcześniejsze przygotowanie skóry.
Pomocny w celu poskromienia cery naczynkowej okazuje się zabieg Peeling Mango – DermaQuest. Peeling przeznaczony jest dla skóry pozbawionej blasku z tendencja do rozszerzonych naczynek oraz powstawania przebarwień. Dodatkowym atutem zabiegu jest aromat mango i pomarańczy, który pozwala na głęboki relaks podczas masażu.
Substancje użyte w peelingu to m.in.: ekstrakt z mango, kwas mlekowy, kwas kojowy, komórki macierzyste z pomarańczy, kwas hialuronowy, kwas fitowy.
Dzięki tak bogatemu połączeniu substancji aktywnych wolne rodniki są neutralizowane, a naczynia krwionośne uszczelnione.

Innym zabiegiem dedykowanym skórze naczyniowej jest azelac peel dermaqest. Jest to delikatny resurfacing na bazie 10% kwasu azelainowego i 5% kwasu kojowego oraz Vit C. Zabieg o działaniu zmniejszającym stany zapalne skóry, obkurczającym naczynia włosowate i rozjaśniającym przebarwienia pozapalne, a 10% zawartość kwasu alfa-liponowego łagodzi rumień i zmniejsza zaczerwienienia. Seria 4-6 zabiegów znacznie poprawia kondycję skóry naczyniowej, która staje się jaśniejsza, pozbawiona nieestetycznych zaczerwienień i nierówności oraz zyskuje zdrowy wygląd.