Mezenchymalne komórki macierzyste – nowoczesna i naturalna terapia regeneracyjna

Zdrowie wymaga stanu równowagi między wpływami środowiska, sposobem życia oraz różnymi elementami ludzkiej natury – Hipokrates

Ile razy zadawałaś sobie pytanie: „Co zrobić, aby spowolnić lub odwrócić naturalny proces starzenia; Aby wyglądać lepiej; Czuć się lepiej; Jak być atrakcyjną dla otoczenia?”, większość z nas zadaje sobie te pytania, a część aktywnie szuka odpowiedzi i rozwiązań. Wiemy, że proces starzenia jest nieuchronny wraz z upływem czasu. Efekty procesu, najbardziej są widoczne przez pryzmat skóry, dlatego tak wiele uwagi jej poświęcamy.

Niektórzy z nas wprowadzają pozytywne myślenie, zdrowe odżywianie, ruch, dbają o sen
i relaks, działają na te wszystkie czynniki, które odgrywają rolę w spowolnieniu powstawania objawów starzenie. Cześć korzysta z dobrodziejstw nowoczesnej medycyny estetycznej, kosmetologii, szukając zabiegów, produktów, które pomogą zadbać o zdrowy i ładny wygląd.

Obecna medycyna oferuje coraz większą gamę zabiegów: z toksyną botulinową, wypełniaczami, zabiegów laserowych, radiofrekwencji, mezoterapii i wiele innych, które hamują procesy degradacji kolagenu, stymulują produkcję nowych włókien kolagenowych, hamują procesy starzenia, napięcie, jędrność i gładkość skóry. Ale poza standardowymi metodami możesz sięgnąć po terapię regeneracyjną XXI wieku opartą na komórkach macierzystych. Powstaje dylemat, które wybrać?

Czy zastanawiałaś się nad rozwiązaniem, które:

 • wykorzystuje Twoje naturalne zasoby, komórki (pochodzą z Twojego organizmu, nie są substancją obcą, nie daje objawów alergicznych, nie ma ryzyka odrzucenia przez organizm),

 • działa szybko (efekt widoczny jest już po zabiegu i stopniowo przez kilka tygodni narasta),

 • rezultat utrzymuje się długo (obserwowany efekt utrzymuje się 1 – 5 lat),

 • ma wielokierunkowe działanie (działa na skórę, tkankę podskórną, więzadła, mięśnie, naczynia, nerwy, …),

 • działa profilaktycznie (spowalnia i odwleka w czasie pojawienie się objawów starzenia, a nie tylko usuwa te objawy),

 • działa regeneracyjnie (uzupełnia ubytki, wspomaga zdrowienie lub rekonstrukcję uszkodzonych tkanek, działa w miejscach zapalnych),

 • działa na przyczynę, a nie na objawy (wspiera proces odnowy, a przez to zapobiega objawom starzenia)?

Jeśli uważasz, że takie rozwiązanie jest dla Ciebie korzystne, to sięgnij po Komórki macierzyste.

Komórki macierzyste nazywamy pierwotnymi komórkami, które dają początek wszystkim strukturom, tkankom w organizmie. Znane są od roku 1961 i są stosowane w leczeniu ok. 80 rodzajów schorzeń. To one stale rozpoczynają odnowę tkanek, które obumierają
w organizmie.

Komórki macierzyste występują w tkance tłuszczowej, krwi obwodowej, szpiku kostnym, krwi pępowinowej, tkance mięśniowej, tkance nerwowej, skórze, wątrobie.

W medycynie estetycznej najczęściej pobieramy je z tkanki tłuszczowej (ze względu na łatwą dostępność, bardzo dużą ich koncentrację oraz ich omnipotencjalność- dużą zdolność do różnicowania się w inne komórki) oraz z krwi.

Komórki macierzyste mają zastosowanie w:

 • stymulacji produkcji kolagenu, regeneracji naczyń, nerwów, tkanki kostnej,

 • odżywieniu skóry, spłyceniu lub likwidacji zmarszczek twarzy, szyi, grzbietów dłoni,

 • likwidacji lub zmniejszeniu cieni pod oczami,

 • likwidacji przebarwień i rozjaśnień,

 • redukcji blizn, przyśpieszeniu gojenia się ran,

 • zniesieniu bólów stawów oraz regeneracji więzadeł, włókien mięśniowych, chrząstki szklistej,

 • i innych wskazaniach.

Jeśli brzmi to ciekawie, ale nie podjęłaś decyzji, jeśli słyszałaś już o komórkach macierzystych, ale jeszcze nie wiesz tyle ile potrzebujesz, jeśli chciała byś sprawdzić, czy możesz skorzystać z terapii XXI wieku w postaci przeszczepu komórek macierzystych, … zapytaj w Beauty Derm.

Dowiedz się tego co jest Tobie potrzebne, aby podjąć świadomą decyzję i nie stracić szansy dla Siebie, na lepsze jutro. Nie czekaj, aż będziesz musiała odwracać postępujący proces starzenia, regenerować uszkodzone tkanki, chociaż w tych wskazaniach również komórki macierzyste są skuteczne.

Profilaktyka jest skuteczniejsza, trwalsza i tańsza, pozwala uniknąć lub spowolnić naturalne procesy zużywania organizmu, pozwala mieć większy wpływ na to jak się radzisz sobie z upływem czasu, jak się postrzegasz, co czujesz. Do zobaczenia:

Jak nie teraz to, kiedy?