ul. Domaniewska 22A, lokal U602-672 Warszawa

Jak dobrać odpowiedni krem?

Kompleksowe dbanie o skórę polega nie tyłka na regularnych wizytach u kosmetologa ale także na odpowiedniej pielęgnacji domowej, która ma za zadanie podtrzymanie efektów kuracji gabinetowej oraz dba o skórę pomiędzy kolejnymi zabiegami.

Wśród kosmetyków, których używamy w domu, na szczególną uwagę zasługują kremy.
Kremy do twarzy dzielimy przede wszystkim na dzienne i nocne, i nie powinny być one stosowane zamiennie, gdyż maja odmienne zadania. Kremy na noc maja działanie regenerujące, posiadają aktywne składniki wpływające na odnowę komórkową skory. Kremy na dzień pełnią więcej funkcji. Oprócz działania odżywczego, przeciwzmarszczkowego i nawilżającego powinny chronić skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi – promieniowaniem UV, zanieczyszczeniami powietrza, warunkami atmosferycznymi.

Dobór kremu powinien odbywać się w oparciu o potrzeby skóry, dlatego najlepszym doradcą w tym zakresie jest kosmetolog, który dobrze zna fizjologię skóry, potrafi ocenić jej stan i potrzeby i stosownie do tego dobrać pielęgnację.

Dobry krem powinien charakteryzować się bogatym składem, deklarowaną skutecznością, zastosowaną nanotechnologią, brakiem substancji drażniących i komedogennych.

Najczęściej występującymi składnikami aktywnymi w kremach są witaminy np. C, E, z grupy B, peptydy, kwas hialuronowy, kolagen, elastyna, ekstrakty roślinne, niskie stężenia kwasów AHA, retinol, antyoksydanty, woda termalna, filtry UV, oraz wiele innych,które odpowiednio skomponowane w kosmetyku korzystnie wpływają na stan skóry.

W Beauty Derm posiadamy szeroką gamę kosmetyków do skutecznej pielęgnacji domowej, które dobieramy po zabiegu bądź konsultacji lekarskiej lub kosmetologicznej. Obecnie zachęcamy do skorzystania z naszych świątecznych promocji produktowych. Tylko teraz wyjątkowe zestawy świąteczne:

  • Radiance DNA Mesoestetic – krem na noc + krem pod oczy, o potrójnym działaniu przeciwzmarszczkowym dzięki zastosowaniu opatentowanego kompleksu aktywnego Recovery Complex, DMAE, oraz ekstrakty roślinne o działaniu rozświetlającym.
  • Obagi Radiant – działanie przeciwstarzeniowe
    i antyoksydacyjne dzięki skoncentrowanej vot. C oraz składnikowi pochodzenia roślinnego o nazwie Hydromanil o działaniu głęboko nawilżającym.

Zapraszamy do Beauty Derm!

Katarzyna Szewczyk