ul. Domaniewska 22A, lokal U602-672 Warszawa

Czas na Dynię.

Jesienią króluje Dynia. Również w kosmetologii to cenne warzywo znalazło swoje zastosowanie. Niespotykany dotychczas w preparatach wyciąg z dyni został doceniony przez amerykańskich naukowców. Jest bogaty w witaminę C [10%], B1, B2, B6, PP oraz K. Doskonale sprawdza się w terapii wspomagającej leczenie trądziku aktywnego, hiperpigmentacji i starzenia się skóry. Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie probiotyków w postaci enzymów proteolitycznych otrzymywanych w procesie organicznego rozkładu dyni. Probiotyki zapobiegają namnażaniu się szkodliwych bakterii, przez co zmniejszają i niwelują ryzyko infekcji oraz problemów skórnych.

W zależności od rodzaju skóry firma Dermaquest posiada w swojej ofercie dwa zabiegi dyniowe. Pierwszy z nich  zabieg terapeutyczny, to program normalizujący przeznaczony dla skór mieszanych, z problemem krostek, grudek, zaskórników oraz dla skór przetłuszczających się i z rozszerzonymi porami. Zabieg oparty jest na naturalnym miąższu z dyni – źródle witamin: C, B1, B2, B6, PP oraz K. Wskazaniami do tego zabiegu są:

  • Skóra mieszana, łojotokowa, zanieczyszczona.
  • Krostki, grudki, zaskórniki.
  • Błyszczenie się skóry.
  • Rozszerzone pory.
  • Tendencja do przebarwień pozapalnych.

W zależności od wskazań, zabieg należy łączyć z oczyszczaniem manualnym, peelingiem kawitacyjnym lub mikrodermabrazją. Zabieg wykonujemy w serii 4-8 zabiegów, co 14-21 dni, dwa razy w roku. Terapeutyczny zabieg dyniowy jest zabiegiem całorocznym.

Kolejnym jesiennym zabiegiem jest zabieg enzymatyczno chemiczny, w którym wyciąg z dyni stanowi 40% receptury. Zabieg bogaty jest w beta-karotenprowitaminę A, która stosowana zewnętrznie bardzo łatwo przenika w głąb skóry, gdzie ulega przekształceniu do palmitynianu retinylu, prekursora witaminy A. Witamina A reguluje pracę gruczołów łojowych zmniejszając łojotok, tworzenie zaskórników, krost i zmian zapalnych. Wyciąg z dyni jest również źródłem enzymów proteolitycznych i antyoksydantów, przez co jeszcze lepiej chroni skórę przed działaniem wolnych rodników. W skład peelingu wchodzi także 10 % kwas glikolowy i mlekowy  oraz 5% kwas salicylowy. Zabieg wzbogacony jest o 10% kwas azelainowy oraz 5% kwas kojowy w celu ograniczenia zmian grudkowo-zaskórnikowych oraz przebarwień pozapalnych.

Wskazaniami do tego zabiegu są:

  • Trądzik aktywny.
  • Stany zapalne, stany ropne, przebarwienia pozapalne.
  • Fotostarzenie się skóry.
  • Przebarwienia posłoneczne.
  • Skóra przetłuszczająca się z rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych.

Zabieg wykonujemy w serii. Seria: 6 zabiegów, co 10-14 dni, dwa razy w roku. Po zakończeniu serii przy skórze skłonnej do powstawania zmian zapalnych sugerowane jest wykonywanie zabiegu 1 raz w miesiącu. Ważne! Skóra po tym zabiegu łuszczy się od 2-6 dnia, w związku z tym należy uwzględnić to przy planowaniu zabiegu.

Agata Pasiecznik