ul. Domaniewska 22A, lokal U602-672 Warszawa

Wypełniacze

Teosyal Redensity II stosuje się przede wszystkim do likwidacji cieni, które są efektem zapadnięcia tkanek w okolicach oczodołu (dolina łez). Żel na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego podany w miejsce zasinienia wypełnia zapadnięcia pod oczami. 


Z wiekiem zanika także naturalnie występująca pod oczami podściółka tłuszczowa, powstaje tzw. dolina łez, która potęguje wrażenie zmęczenia. 
Pełniący funkcję wypełniacza kwas hialuronowy ma jeszcze dwa dobroczynne zadania: działa nawilżająco oraz delikatnie pobudza proces przebudowy skóry (produkcję nowych włókien kolagenowych i elastynowych). Działanie regeneracyjne silnie wspomaga kompleks 8 aminokwasów. W składzie preparatu są także antyoksydanty, minerały (cynk i miedź) oraz witamina B6. 

Skład Teosyal Redensity II: 

  • Kwas hialuronowy (15 mg/g) – przykrywa jednolitym płaszczem wklęsłe cienie pod oczami, wypełnia tzw. dolinę łez, odpowiada za nawilżenie i przebudowę skóry.
  • Kompleks aminokwasów zwiększa wytwarzanie nowego kolagenu i elastyny , reguluje nawilżenie wierzchnich warstw skóry.
  • Antyoksydanty neutralizują wolne rodniki tlenowe odpowiedzialne za przyspieszone starzenie tkanek.

„Dolina łez” to obszar na twarzy rozciągający się w dół od wewnętrznego kącika oka i przedzielający w niesymetryczny sposób policzek. Często pojawia się w wyniku osłabienia napięcia tkanek: skóry, tkanki tłuszczowej i mięśni. W celu wyeliminowania tego defektu urody podaje się warstwowo do głębszych i płytszych warstw tkanek twarzy specjalne wypełniacze tkankowe, takie jak żel hialuronowy czy hydroksyapatyt wapnia.

Żel hialuronowy jest naturalną substancją wypełniającą przestrzeń międzykomórkową i wiążącą wodę w skórze. Stosuje się preparaty o różnej gęstości i stężeniu, tak aby uzyskać jak najlepszy efekt. 

Są to bardzo bezpieczne produkty, w skórze rozkładają się do CO2 i H2O. Po zabiegu zauważa się niewielki obrzęk, zaczerwienienie, rzadko powstają siniaczki. Efekt utrzymuje się około 8-12 miesięcy. Po upływie tego czasu okolica poddana zabiegowi wygląda lepiej dzieki procesom powstania nowego kolagenu.

Radiesse

Jest to najnowszej generacji preparat składający się z cząsteczek hydroksylapatytu wapnia zawieszonego w żelu. Jest w 100% biokompatybilny co oznacza, iż przed przeprowadzeniem zabiegu nie jest konieczne wykonywanie testów alergicznych. CaHA i jego składniki- wapń oraz fosfor są naturalnie występującymi składnikami ludzkich tkanek. 

Gdy cząsteczki CaHA znajdą się w miejscu przeznaczenia w tkankach tworzą „rusztowanie” wspierające i stymulujące. Ponieważ Radiesse podlega degradacji biologicznej, z upływem czasu rozpada się i podlega w bezpieczny i naturalny sposób wchłonięciu przez organizm. Rezultaty utrzymują się przez długi okres, do 18 miesięcy lub dłużej, ale nie permanentnie. Zwykle udaje się uzyskać oczekiwany rezultat już po jednej wizycie.