ul. Domaniewska 22A, lokal U602-672 Warszawa

Terapeutyczny Zabieg Dyniowy – DermaQuest

Terapeutyczny Zabieg Dyniowy – Dermaquest, to normalizujący program terapeutyczny przeznaczony dla skór mieszanych, z problemem krostek, grudek, zaskórników oraz dla skór przetłuszczających się i z rozszerzonymi porami. Zabieg oparty jest na naturalnym miąższu z dyni – źródle witamin: C, B1, B2, B6, PP oraz K.


Miąższ zawiera dużą ilość beta-karotenu, który bardzo łatwo penetruje przez naskórek, gdzie ulega przekształceniu do palmitynianu retinylu – prekursora witaminy A.
Witamina A działa seboregulująco, zmniejszając łojotok, tworzenie się zaskórników i zmian zapalnych, przez co efekt czystej skóry osiągany jest w bardzo krótkim czasie. Zabieg wzbogacony jest o nisko stężone kwasy : kwas migdałowy, salicylowy, nordihydrogwajaretowy, które również wykazują właściwości antybakteryjne i sebostatyczne.


Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie probiotyków w postaci enzymów proteolitycznych otrzymywanych w procesie organicznego rozkładu dyni. Probiotyki zapobiegają namnażaniu się szkodliwych bakterii, przez co zmniejszają i niwelują ryzyko infekcji oraz problemów skórnych.
Dzięki zastosowaniu substancji przeciwzapalnych jak niacynamid, komórki macierzyste z pomarańczy i lilaka pospolitego, skóra po zabiegu jest zmatowiona,rozjaśniona i odpowiednio nawilżona.

WSKAZANIA

  • Skóra mieszana, łojotokowa, zanieczyszczona
  • Krostki, grudki, zaskórniki
  • Błyszczenie się skóry
  • Rozszerzone pory
  • Tendencja do przebarwień pozapalnych

W zależności od wskazań, zabieg możemy łączyć z oczyszczaniem manualnym, peelingiem kawitacyjnym lub mikrodermabrazją.

EFEKTY

Reguluje pracę gruczołów łojowych
Niweluje zmiany ropne, krostki, zaskórniki, obkurcza ujścia gruczołów łojowych
Zmniejsza łojotok i tworzenie się ognisk zapalnych
Silnie rozjaśnia skórę
Terapeutyczny Zabieg Dyniowy możemy wykonywać w serii do 8 zabiegów co 14-21 dni.