ul. Domaniewska 22A, lokal U602-672 Warszawa

Osocze Arthrex

Osocze bogatopłytowe zawiera komórki i czynniki wzrostu z krwi, które pobudzają skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność. W efekcie staje się gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza.


Efektem zastosowania osocza bogatopłytkowego jest rewitalizacja skóry. Proces rewitalizacji możliwy jest dzięki, tzw. Autologicznej Odnowie Komórkowej – czyli regeneracji komórek skóry dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych.

Mechanizm działania polega na  aktywacji płytek krwi zawartych w osoczu bogatopłytkowym do produkcji specyficznych czynników wzrostu, które:

  • pobudzają procesy regeneracji tkanek
  • wspomagają proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych)
  • aktywują mezenchymalne komórki macierzyste
  • pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu

Podawanie osocza bogatopłytkowego w zmarszczki uruchamia proces, którego zadaniem jest stymulowanie komórek macierzystych do namnażania oraz pobudzanie fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu, co ma doprowadzić do regeneracji i odnowy skóry, jej nawilżenia i odmłodzenia. Proces starzenia się naszej skóry związany jest bowiem ze spowolnieniem odnowy komórek naszego ciała i ich zmniejszoną zdolnością regeneracji.

Efekty

  • rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry, poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
  • remodeling włókien kolagenowych
  • poprawa ukrwienia skóry
  • wygładzenie zmarszczek i fałd – wolumetryczna terapia biostymulująca komórki skóry
  • przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej.

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jest dość szybki i prosty. W pierwszej fazie pobierana jest niewielka ilość (6 -18ml)  krwi do specjalnych probówek, które następnie poddaje się wirowaniu w specjalnej wirówce. W ciągu 5 minut następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. W taki sposób uzyskujemy osocze bogatopłytkowe, które następnie staje się bazą do wykonania zabiegu.

Osocze bogatopłytkowe można wstrzykiwać do skóry na różne sposoby. Z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii, bądź też liniowo, wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry.

W przypadku zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego  pobudzamy komórki własnego organizmu do regeneracji. Dajemy komórkom naszej skóry sygnał do odnowy i rewitalizacji. Zabieg daje długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji skóry twarzy a przy tym jest absolutnie naturalny i biokompatybilny z ciałem, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.