ul. Domaniewska 22A, lokal U602-672 Warszawa

Odmłodzić swoją skórę bez skalpela? Teraz to możliwe!

Rynek medycyny estetycznej rozwija się w bardzo szybkim tempie. Pojawiają się coraz nowsze, skuteczniejsze metody na poprawę naszego wyglądu. Od niedawna w Polsce dostępne są nici liftingujące PDO. Zabieg z ich użyciem przynosi spektakularne efekty.

 

Czym są nici PDO?
Nici PDO zwane są zabiegiem „lunchowym” ze względu na to, że nie wymagają znieczulenia ogólnego, hospitalizacji i długiej rekonwalescencji.
PDO jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego lub dwóch skręconych, stałych włókien, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Jest materiałem znanym i stosowanym w medycynie od wielu lat. Dotychczas był on głównie wykorzystywany w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii, okulistyce.

Polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenezy – czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry.

Nici zostały wymyślone w Korei i bardzo szybko stały się popularne na całym świecie, również w Europie. Koncepcja zabiegu jest bardzo prosta i wywodzi się z idei liftingu twarzy z zastosowaniem systemów nici liftingujących.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?
Zabieg polecany jest dla osób, które zmagają się z problemami takimi jak:

  • opadające i pomarszczone policzki
  • opadające brwi
  • zmarszczki na dolnej powiece
  • fałd podbródkowy i marionetkowy
  • podwójny podbródek
  • zmarszczki „palacza”

Na rynku istnieją dwa rodzaje nici liftingujących PDO:
Gładkie nici PDO wspierają proces tworzenia nowego kolagenu i elastyny w tkankach, a także przyczyniają się do wytwarzania kwasu hialuronowego.
Nici z wypustkami posiadają „haczyki” zbudowane z tego samego materiału co nić, dzięki czemu zakotwiczają się w głębokich warstwach skóry, co daje efekt poprawienia owalu i podniesienia policzków.

 Przebieg zabiegu
Pierwszym etapem jest konsultacja, podczas której lekarz tłumaczy jak zabieg będzie wyglądał, oraz jak działają nici. Następnie pacjentowi podane jest znieczulenie, po którym bezpośrednio rozpoczyna się cała procedura zabiegowa. Lekarz wprowadza nici pod skórę za pomocą bardzo cienkiej igły. Podczas zabiegu nie odczuwa się bólu, jedynie lekkie ukłucie. Bezpośrednio po zakończeniu pacjent może wrócić do codziennych czynności. Przez kilka godzin na skórze utrzymuje się lekkie zaczerwienienie.

Kiedy widać pierwsze efekty?
Pierwsze efekty widoczne są po 2-3 tygodniach od wykonania zabiegu, wtedy zaczyna się produkcja nowego kolagenu. Na znaczącą poprawę trzeba poczekać około 3 miesięcy. Efekty zabiegu utrzymują się do 2 lat.