ul. Domaniewska 22A, lokal U602-672 Warszawa

Mezoterapia igłowa

Metoda ta jest wykorzystywana od lat w medycynie. Polega na wstrzykiwaniu właściwych dawek substancji leczniczej we właściwe miejsce. Zabieg wykonuje doświadczony lekarz techniką manualną lub specjalnym urządzeniem (pistolet do mezoterapii). W mezoterapii sporządza się roztwory do iniekcji, zwane koktajlami które stanowią mieszaninę substancji leczniczych. Skład koktajli jest uzależniony od problemów z jakimi zwraca się pacjent.


Dzięki niej szybko, w sposób nie chirurgiczny można poprawić kondycję i wygląd skóry. Śródskórne lub podskórne iniekcje substancji stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. Skóra sprawia wrażenie młodszej, dobrze odżywionej i wypoczętej.

Stosowane preparaty

ALIDYA

Alidya jest preparatem uruchamiającym wiele ważnych mechanizmów w tkankach poprawiających ich funkcjonalność i hamujących rozwój cellulitu.

Działanie:

 • rozpuszczanie toksyn i chelatacja metali
 • drenaż osomotyczny macierzy mający działanie przeciwobrzękowe
 • poprawa krążenia tętniczego
 • działanie przeciwutleniające
 • odbudowa protein macierzy pozakomórkowej mająca wpływ na fizjologiczną regenerację tkanek

Dawkowanie:

 • cykl zabiegowy od 7 do 12 zabiegów
 • częstotliwość: 1 zabieg raz w tygodniu
 • zalecane powtarzanie leczenia raz do roku, w celu utrzymania stabilnego rezultatu.

PROSHOCK SHAPE

Proshop Shape jest preparatem przeznaczonym do zwalczania cellulitu we wszystkich fazach oraz zwiotczenia skóry. W skład preparatu wchodzi kolagenaza, enzymy roślinne i aktywatory metaboliczne.

Działanie:

 • rozbija włókna kolagenu w tkance łącznej
 • poprawia napięcie i jędrność skóry
 • poprawia krążenie w skórze zwiększając dotlenienie tkanek

RRS HA CELLUTRIX

Zastosowanie :

 • Redukcja cellulit
 • Ujędrnienie skóry objętej cellulitem
 • Miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej – lokalny korektor tłuszczu
 • Poprawa jakości skóry

Okolica:

 • Pośladki
 • Tylna strona ud

Dla Kogo:

Bez limitu wieku

REVITAL CELLUFORM

Nowoczesna formuła wyszczuplająca, wykorzystywana w zabiegach mezoterapii, która skutecznie zwalcza miejscową otyłość. Jej działanie porównać możnado łagodnej liposukcji – pozwala w szybki, bezpieczny i nieuciążliwy sposób modelować sylwetkę. Zwarte w preparacie aktywne składki – wyciąg z soi, kwas dezoksycholowy i nikotynowy (witamina PP) oraz kompozycje minerałów – obniżają poziom cholesterolu, rozszerzają naczynia krwionośne i poprawiają mikrocyrkulację krwi, hamują zatrzymywanie wody w organizmie i zwalczają nagromadzone lokalnie złogi tłuszczu. Skóra staje się gładka i lepiej dotleniona.

Koktajl wykorzystywany jest w zabiegach mezoterapii. Poprawa wyglądu następuje już po pierwszej sesji, jednak zaleca się wykonanie kilku zabiegów. Widoczne rezultaty zauważalne są po kilku lub kilkunastu tygodniach od zabiegu i potrafią utrzymywać się nawet 3 miesiąc. Najlepsze efekty dają systematyczne sesje, powtarzane co 3-6 tygodni. RevitalCelluform znakomicie uzupełnia ćwiczenia oraz dietę. Jest polecany pacjentom odchudzającym się, którym aktywność fizyczna nie wystarcza w walce z uciążliwymi, trudnymi do usunięcia nagromadzeniami tłuszczu.

Podstawowe składniki:

Wyciąg z soi – źródło lecytyny, która doskonale wpływa na redukcję tłuszczu. Używana w medycynie jako lek o działaniu antycholesterolowym i antytrójglicerydowym ostatnio znajduje zastosowanie w kosmetyce w kuracjach zwalczających otyłość i cellulit. Wyciąg z ziaren soi jest substancją naturalną – bezpieczną i dobrze tolerowaną przez organizm – która pomaga eliminować tłuszcz i przekształcać go w energię. Efektem działania tego aktywnego składki są zgrabniejsze pośladki, szczyplejsze uda i ramiona oraz węższa talia.

Kwas dezoksycholowy (Deoxycholicacid)– w ludzkim organizmie kwas ten jest aktywny w zawiesinie tłuszczu w celu uzyskania absorbcji (wchłaniania) w jelicie.

Witamina PP (Nicotinamide) – kwas nikotynowy obniżający poziom cholesterolu. Rozszerza naczynia krwionośne(może powodować zaczerwienienia i uderzenia gorąca) i podwyższa ciśnienie tętnicze, co wpływa korzystnie na redukcję cellulitu.

Wskazania:

• Otyłość i miejscowe złogi tłuszczu
• Cellulit
• Uboga mikrocyrkulacja krwi
• Niedotlenienie tkanek

Sunekos

Sunekos® 200 i Suneko®s 1200 – to nowy system regeneracji macierzy pozakomórkowej stosowany w procesie biogenezy skóry.

JAK DZIAŁA PRODUKT?
Sunekos® to unikalne, opatentowane połączenie kwasu hialuronowego oraz aminokwasów (PCT/IB2015), które stymuluje regenerację macierzy pozakomórkowej, nazywanej również ECM.

W związku z procesem starzenia się skóry obserwujemy zmniejszenie liczby i aktywności fibroblastów, a w rezultacie redukcję głównych elementów strukturalnych macierzy pozakomórkowej (ECM). Produkt stymuluje zatem fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych skóry, takich jak kolagen i przede wszystkim elastyna. Proces ten nazywamy biogenezą skóry, która możliwa jest jedynie dzięki ściśle wyselekcjonowanym pod względem jakościowym i ilościowym aminokwasom, w połączeniu z kwasem hialuronowym. To właśnie gwarantuje Sunekos®.

Wspomniane aminokwasy to przede wszystkim glicyna, prolina, hydroksyprolina oraz hydroksylizyna. Walina i lizyna umożliwiają natomiast wytwarzanie elastyny. Produkt posiada udowodnione badaniami klinicznymi działanie w zakresie zwiększenia jej produkcji, co wyróżnia go na rynku. (Badanie kliniczne, które jest podstawą procedury Sunekos®, zostało przeprowadzone na zdrowych i wyrażających świadomą zgodę kobietach w wieku pomiędzy 45 a 65 roku życia. Pacjentki zostały poddane 4 sesjom wykonanym w odstępach 10 dni. Oceny użyte w badaniu były zarówno kliniczne, jak i obserwacyjne. Pomiary wykonywano przed rozpoczęciem terapii, podczas kolejnych wizyt w odstępach 10 dni oraz w wyznaczonych okresach po zakończeniu procedury tj. w 2, 3 i 6 miesiącu od rozpoczęcia badania).

https://youtu.be/gnLUCQGihIo
https://youtu.be/hs8cxMsYwg8

DO JAKIEJ CZĘŚCI CIAŁA? NA JAKI PROBLEM?
Sunekos® wyróżnia się wielokierunkowym działaniem. Terapia zapewnia nam: nawilżenie głębokich i powierzchownych warstw skóry, bardzo naturalne działanie wolumetryczne oraz wygładzenie zmarszczek na twarzy.

Iniekcji można poddać również szyję, dekolt, dłonie, ramiona, wewnętrzną stronę ud i obszar pod kolanami. Ze względu na jego niesamowitą czystość i delikatność możemy go zastosować na każdą okolicę skóry, nawet na powieki, które są wyjątkowo problematyczną w leczeniu okolicą, w celu likwidowania cieni pod oczami.

DLA KOGO, DLA JAKIEGO WIEKU?
Sunekos® wykazuje wysoką skuteczność bez względu na wiek pacjenta, jednak bezwzględnie należy pamiętać, że zawsze efektywniej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego u pacjentów do 40 roku życia uzyskamy w krótszym czasie lepsze rezultaty, podczas gdy starsi będą wymagali większej ilości zabiegów. O tym jednak decyduje lekarz podczas indywidualnej konsultacji.

Istnieją 2 linie produktu: Sunekos® 200 (dla nieco młodszych pacjentów, z mniej widocznymi zmarszczkami) oraz Sunekos® 1200 (dla pacjentów z bardziej widocznymi oznakami starzenia). W niektórych przypadkach stosuje się także procedury łączone.

PRZECIWWSKAZANIA
Ciąża, karmienie piersią, choroby o podłożu autoimmunologicznym, skłonność do powstawania blizn przerostowych, stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik).

PRZEBIEG ZABIEGU (OPIS PROCEDURY KROK PO KROKU)
1. Przygotowanie preparatu przez lekarza: połączenie kwasu hialuronowego z aminokwasami.

2. Oczyszczenie i dezynfekcja obszaru, który ma być poddany zabiegowi.

3. Podanie preparatu za pomocą jednej z trzech technik: mikrobolusa, płynu śródmiąższowego lub kaniulą. Metoda iniekcji dobierana jest na podstawie indywidualnych potrzeb pacjenta i preferencji lekarza.

Bardzo istotnym elementem jest technika wykonywania zabiegu Sunekos®. Dlatego też powinien on być wykonywany tylko i wyłącznie przez certyfikowanego i przeszkolonego w tym zakresie lekarza, który ma do wyboru trzy ściśle określone techniki iniekcji.

CZY BOLI?
Zabieg nie jest bolesny, ale jeśli pacjent jest bardzo wrażliwy na nakłuwanie, można użyć kremu znieczulającego (15 – 20 minut przed rozpoczęciem zabiegu

ILE TRWA?
Zabieg Sunekos® trwa tyle czasu, ile wymaga tego pacjent. W procedurach medycznych nie określa się czasu zabiegu. W zależności od zastosowanej techniki powinien on jednak wynieść od 30 minut do 1 godziny.

KIEDY WIDAĆ EFEKT?
Bardzo subtelny i naturalny efekt wolumetryczny widoczny jest natychmiast po zabiegu. Na kolejne efekty rozświetlenia skóry, wygładzenia zmarszczek i ujędrnienia należy poczekać – pierwsze widoczne są po ok 10 dniach, a ostateczne utrzymują się ponad 6 miesięcy.

CZY MUSI BYĆ W SERII? JEŚLI TAK, TO ILE ZABIEGÓW W SERII?
W przypadku bardzo głębokich zmarszczek i utraty objętości (np. policzków) na początku, w celu zapewnienia „rusztowania”, podaje się Sunekos® 1200, a następnie w odstępie 1-2 dni od zabiegu rozpoczyna standardową procedurę Sunekos® 200, która obejmuje 3-4 zabiegi w odstępach, co 7-10 dni. Terapia Sunekos® obejmuje kilka zabiegów. Ich ilość i częstotliwość dobiera indywidualnie lekarz, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

JAK DŁUGO TRWA REKONWALESCENCJA I JAK PRZEBIEGA?
Zabieg nie pozostawia żadnych trwałych śladów na skórze. Sporadycznie w miejscu wkłucia może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie czy swędzenie, które powinny ustąpić po 1-3 dniach.