ul. Domaniewska 22A, lokal U602-672 Warszawa

Laser SOPRANO ICE

SOPRANO  ICE

Lasery są używane w medycynie estetycznej do usuwania włosów od 1990 roku. Przez ten czas zostały już dokładnie przebadane i wiadomo, że depilacja laserowa jest niezwykle skuteczną , ale co ważniejsze bezpieczną metodą pozbycia się niepożądanego owłosienia. Przez ten czas stosowane były różne systemy laserowe. Dlatego efekty jakie teraz osiągamy są zdecydowanie lepsze niż te sprzed kilku lat.

Depilacja w naszym Instytucie jest przeprowadzana za pomocą najnowocześniejszego lasera SOPRANO  ICE

To najbardziej skuteczna, bezbolesna epilacja dla wszystkich fototypów.

Dlaczego Soprano Ice jest najlepszy?

  • Urządzenie zatwierdzone przez FDA dla wszystkich fototypów skóry (I-VI) i dla skóry opalonej.
  • Dzięki zastosowaniu dwóch laserów: diodowego i aleksandrytowego przeznaczony jest do epilacji wszystkich kolorów włosów (prócz siwych – brak melaniny). Również włosów jasnych i cienkich.
  • SHRTM  – metoda epilacji zastrzeżona przez firmę Alma, działa na zasadzie stopniowego podgrzewania skóry właściwej do temperatury, która skutecznie niszczy mieszki włosowe i hamuje ich ponowny wzrost, a technologia ICETM chłodzi powierzchnię skóry, zapobiegając oparzeniom i umożliwiając bezbolesną, ale skuteczna epilację.
  • W trakcie wielu badań klinicznych udowodniono, że SHRTM to najbezpieczniejsza metoda epilacji laserowej w przypadku wszystkich fototypów skóry, w tym skóry ciemnej, w której melanina jest znacznie bardziej wrażliwa na ciepło stosowane przy zabiegach laserowych. Mieszki włosowe nie są niszczone przez pojedyncze bardzo silne impulsy energetyczne, lecz przez powtarzające się krótkie impulsy. Impulsy te minimalizują ryzyko poparzenia skóry, gdy zwiększające się ciepło podnosi temperaturę skóry właściwej do poziomu potrzebnego do wzrostu włosa.

Dla uzyskania optymalnego efektu wykonuje się 3 – 5 do 8 zabiegów w odstępach co 6-8  tygodni w zależności od okolicy ciała i indywidualnych predyspozycji pacjenta.
 

Zalecenia przed zabiegiem

  • Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona, umyta i niczym nieposmarowana.
  • Minimum 4 tygodnie przed zabiegiem włosy nie mogą być usuwane wyrywaniem: penseta, depilator, wosk
  • Nie należy stosować kremów depilujących 1 tydzień przed zabiegiem.

Zalecenia po zabiegu

  • Nie należy wystawiać skóry poddanej zabiegowi na działanie promieni słonecznych przez minimum 3 tygodnie
  • Skórę po zabiegu natłuszczać, nawilżać, nie stosować preparatów ze spirytusem , czy innych drażniących
  • 4 tygodnie przed kolejnym zabiegiem nie wyrywać włosów , można je golić.