ul. Domaniewska 22A, lokal U602-672 Warszawa

Laser frakcyjny – dobry na wszystko

bdpalomar1Lasery weszły pełną parą do medycyny już 20-ścia lat temu. W Polsce są popularne od ponad dekady. Cechują się tym, że emitują skumulowane światło wysokiej mocy, a długość fali jest ściśle dobrana do gęstości materiału, który ma tę wiązkę światła pochłonąć. Tak więc są lasery, które zamykają naczynia krwionośne bowiem „widzą” tylko hemoglobinę czerwony barwnik krwi, takie które usuwają włosy ponieważ koncentrują się na melaninie – barwniku włosa itd.
Laser frakcyjny to wynalazek ostatnich lat. Jego punkt uchwytu to naskórek, oraz górna część skóry właściwej. Laser ma działanie koagulujące czyli uszkadzające w sposób cieplny określone mikrofragmenty tkanki. Stąd nazwa frakcjonowanie, czyli działanie na poszczególne minimalne fragmenty. Tworzy w skórze mikrokanaliki, przez, które od spodu narasta nowy zdrowy kolagen. To niesłychanie pożądane zjawisko. Dzięki niemu nierówności skóry pod postacią blizn, zmarszczek, rozstępów wygładzają się, plamy ewakuują przez mikro otworki swój ciemny barwnik, skóra zyskuje sprężystość i napina się.

Na zabiegi laserem frakcyjnym zgłaszają się pacjenci, którzy chcą:

  • w spektakularny sposób odmłodzić skórę twarzy: znikną zmarszczki, przebarwienia, skóra zagęści się i napnie
  • usnąć blizny – choć nie ma metody, która likwiduje blizny całkowicie, to laser frakcyjny potrafi je zredukować w 50-90%. Są tu brane pod uwagę blizny potrądzikowe, pourazowe, po oparzeniach.
  • zlikwidować przebarwienia
  • usunąć rozstępy – rozstępy, podobnie jak blizny można zminimalizować, sprawić, że wtopią się w skórę i będą mniej widoczne.
  • odmłodzić okolicę powiek – zredukujemy drobne zmarszczki wokół oczu, skóra zagęści się
  • odmłodzić dekolt – zredukujemy zmarszczki senne, promieniście układające się na skórze dekoltu oraz przebarwienia posłoneczne
  • odmłodzić dłonie

W Instytucie Beauty Derm posiadamy laser frakcyjny najwyższej jakości, dlatego możemy zapewnić pełne bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów i zagwarantować efekty. Laser posiada certyfikat amerykański FDA i europejski CE. Zredukujemy plamy, przebarwienia, skóra wygładzi się i zagęści

Na zdjęciach Beznazwy-1widoczne są efekty odmładzania dekoltu.