ul. Domaniewska 22A, lokal U602-672 Warszawa

Hydroksyapatyt wapnia

“Po wyglądzie dłoni można poznać prawdziwy wiek kobiety”- to stwierdzenie traci swą wartość, bowiem dzięki wygładzeniu skóry dłoni preparatem Radiesse, możemy długo cieszyć sie nieskazitelnym wyglądem tej eksponowanej przecież części ciała.

Crystalys jest unikalnym wypełniaczem do skóry opracowanym na bazie mikrokuleczek hydroksyapatytu (CaHA) zawieszonych w nośniku żelowym o dużej zawartości wody. Jest w 100% biokompatybilny co oznacza, iż przed przeprowadzeniem zabiegu nie jest konieczne wykonywanie testów alergicznych. CaHA i jego składniki- wapń oraz fosfor są naturalnie występującymi składnikami ludzkich tkanek.

Crystalys wprowadza się poniżej powierzchni skóry za pomocą cienkiej igły. Podczas zabiegu możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego, zabieg zajmuje mniej niż godzinę.

Jak to działa?

Gdy cząsteczki CaHA znajdą się już w miejscu przeznaczenia w tkankach tworzą „rusztowanie” wspierające i stymulujące
Ponieważ Crystalys podlega degradacji biologicznej, z upływem czasu rozpada się i podlega w bezpieczny i naturalny sposób wchłonięciu przez organizm. Rezultaty utrzymują się przez długi okres, do 18 miesięcy lub dłużej, ale nie permanentnie.

Kiedy widać efekty?

Zwykle udaje się uzyskać oczekiwany rezultat już po jednej wizycie. By upewnić się, iż Twoja terapia przeprowadzona z zastosowaniem preparatu Crystalys zapewni Ci oczekiwaną poprawę utrzymującą się przez długi okres, zwykle planuje się powtórną wizytę dwa lub trzy miesiące po pierwszym zabiegu. Podczas tej wizyty ocenia się wskazania do wykonania kolejnego zabiegu.

Często zadawane pytania…

Czy konieczne będzie wykonanie testu alergicznego?

Crystalys jest formułą w pełni biokompatybilną, wobec powyższego żadne testy alergiczne nie są konieczne przed zabiegiem.

Czy występują jakieś działania niepożądane?
Mogą pojawić się, reakcje związane z samą iniekcją, na przykład: obrzęk, ból, swędzenie, nieprawidłowa pigmentacja lub bolesność w miejscu wstrzyknięcia, zwykle utrzymujące się przez okres kilku godzin lub dni.

Co w przypadku, gdy przyjmuję lekarstwa?
W przypadku przyjmowania lekarstw, nawet gdy są one dostępne bez recepty, należy poinformować lekarza wykonującego zabieg. Mogą one bowiem mieć wpływ na przebieg leczenia.

Czy to boli?
Pacjenci reagują różnorodnie, warto zatem porozmawiać z lekarzem o zastosowaniu środków uśmierzających ból podczas wykonywania zabiegu.

Czy Crystalys może być wstrzykiwany w obrębie wcześniej zastosowanych implantów?
Jeśli uprzednio stosowano u Ciebie inne wypełniacze lub gdy wprowadzono u Ciebie wypełniacze permanentne, prosimy poinformować o tym lekarza planującego zabieg i omówić z nim zaistniałą sytuację.

Czy Crystalys jest wypełniaczem permanentnym?
Nie, nośnik żelowy ulega rozpuszczeniu w przeciągu kilku miesięcy, zaś strukturalne mikrogranulki rozpadają się podczas kolejnych miesięcy pod wpływem naturalnych procesów metabolicznych organizmu.

Czy Crystalys przybierze twardą lub wyczuwalną formę?
Nie, Crystalys pozostaje substancją miękką i podatną przybierając parametry charakterystyczne dla własnej tkanki organizmu.

Jak długo będzie się utrzymywać efekt Crystalys?
Korekcja uzyskana z zastosowaniem Crystalys powinna utrzymywać się przez okres ponad jednego roku, a w niektórych przypadkach do dwóch lat. Indywidualnie uzyskane wyniki mogą się różnić w zależności od wieku, typu skóry, stylu życia i aktywności mięśniowej. Okres utrzymywania się zależny jest również od obszaru zastosowania.

Czy Crystalys został zarejestrowany przez odpowiednie urzędy?
Tak, Crystalys został zarejestrowany do stosowania w Europie (uzyskał certyfikat CE) oraz w Stanach Zjednoczonych (FDA). Jest również zarejestrowany w Polsce w Urzędzie Rejestracji Leków i Wyrobów Medycznych.

Jak szybko mogę wrócić do moich codziennych obowiązków?
Większość pacjentów wraca do pracy bezpośrednio po zabiegu. Jeżeli wystąpił obrzęk lub zaczerwienienie, ustępują one w ciągu 24 godzin.