ul. Domaniewska 22A, lokal U602-672 Warszawa

Fala akustyczna

Elastyczność skóry maleje z wiekiem. Typowa „skórka pomarańczowa”, pojawiająca się na udach, pośladkach i ramionach dotyka 80% wszystkich kobiet. Cellulit stał się poważnym problemem w społeczeństwie, a co za tym idzie, wywiera poważny wpływ na jakość i radość życia.

‘Leczenie Falami Akustycznymi’ (Acoustic Wave Therapy – AWT) to nowoczesna, niezwykle skuteczna metoda, polegająca na oddziaływaniu na dotknięte cellulitem części ciała falami dźwiękowymi. Tę innowacyjną metodę wybiera coraz więcej kobiet, stawiających na profilaktykę, by zapobiegać powstawaniu cellulitu, lub by wyeliminować już widoczne zmiany na skórze. W wielu przypadkach, efekty są widoczne i wyczuwalne, a także mierzalne, już po 4 do 6 sesji, czyli w ciągu 2 do 4 tygodni. AWT to skuteczna terapia, oferowana dziś przez ponad 500 ośrodków pielęgnacji urody na całym świecie.  

Cellulit – walka o gładką skórę

Cellulit dotyka wyłącznie kobiet ze względu na ich skłonności genetyczne w tym kierunku. Z reguły pojawia się na pośladkach, udach i ramionach. Tkanka łączna jest miękka i elastyczna; znajduje się w niej siatka włókien kolagenowych, które umożliwiają rozciąganie skóry podczas ciąży. Brak równowagi pomiędzy produkcją tłuszczu (lipogeneza) a jego rozkładem (lipoliza) wewnątrz komórek, prowadzi do tworzenia się dużych komórek tłuszczowych, typowych dla cellulitu. Ze względu na miękką, siatkowatą strukturę tkanki łącznej, komórki te przemieszczają się w kierunku powierzchni skóry, czego efektem jest wystąpienie typowej „pomarańczowej skórki”.

Terapia falami akustycznymi – skuteczna metoda leczenia cellulitu

Czym jest terapia falami akustycznymi i dlaczego jest to skuteczna metoda leczenia cellulitu? Terapia korzysta z akustycznych fal dźwiękowych, generowanych wewnątrz uchwytu i delikatnie przenoszonych na dotknięte cellulitem partie ciała.  Fale akustyczne mają zastosowanie w medycynie od lat 80., gdy zaczęto rozbijać przy ich pomocy kamienie nerkowe, natomiast od lat 90 stosuje się je w leczeniu schorzeń ścięgien i mięśni. Nowoczesne zabiegi, których celem jest zwalczanie cellulitu, polegają na emitowaniu fal akustycznych na obszary ciała objęte cellulitem. W chwili wprowadzenia ich do ciała, fale akustyczne rozprzestrzeniają się na duże obszary, stymulując proces leczenia poszczególnych warstw skóry. Pozwala to na osiągnięcie następujących rezultatów:

– skóra staje się wygładzona i odmłodzona

– tkanka tłuszczowa ulega rozbiciu

– tkanka łączna napina się, dzięki czemu komórki tłuszczowe są zatrzymywane w warstwie podskórnej

– obwód części ciała poddanych zabiegom ulega zmniejszeniu

Mierzalne i widoczne wyniki

Badania, przeprowadzone w Szwajcarii, wykazały 110% poprawy elastyczności skóry u pacjentek poddanych terapii. Wszystkie pacjentki uczestniczące w badaniu były niezwykle zadowolone z efektów z terapii falami akustycznymi.

Procedura

Zakres i sposób leczenia omawia się z pacjentką. Następnie nakłada się żel kontaktowy na obszar poddawany terapii, aby upewnić się, że fale akustyczne dotrą do celu bez straty energii. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Czas trwania i częstotliwość zabiegów

Na ogół, zabieg AWT trwa około 30 minut.  W zależności od stopnia nasilenia cellulitu, konieczne jest przeprowadzenie 6 do 10 sesji w odstępach 3- lub 4-dniowych.

Zalecenia dodatkowe

AWT należy połączyć z trzydziestoma minutami ćwiczeń fizycznych dziennie, dietą niskotłuszczową, a także należy pić od 2 do 3 litrów płynów dziennie, by zapewnić szybką eliminację zbytecznych produktów przemiany materii.

Które obszary ciała można poddawać zabiegom?

AWT można wykonywać u pacjentek w każdym wieku. Dzięki tej terapii, skóra odzyskuje naturalną elastyczność i napięcie, wygląd sylwetki ulega poprawie, a obwód  części ciała poddanych zabiegom ulega zmniejszeniu.

Obszary leczenia:

  • pośladki
  • ramiona
  • uda

Powyższe zdjęcia obrazują stan (od lewej): przed terapią, w trakcie terapii i 3 miesiące po zabiegu.