ul. Domaniewska 22A, lokal U602-672 Warszawa

Cristal kriolipoliza

Czym jest zabieg medycznej kriolipolizy CRISTAL®

To nowoczesna i bezpieczna technologie stworzona do nieinwazyjnego usuwania tkanki tłuszczowej za pomocą niskiej temperatury. Mechanizm działania opiera się na kontrolowanym rozpadzie komórek tłuszczowych pod wpływem zimna.

Podczas zabiegu lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny.

Ta innowacyjna metoda zapewnia skuteczną i trwałą redukcję tkanki tłuszczowej w sposób nieinwazyjny, bez konieczności stosowania znieczulenia.
Kriolipoliza CRISTAL® może być stosowana w różnych obszarach ciała, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, takich jak:
• brzuch
• boczki
• biodra
• uda
• ramiona
Po 6-8 tygodniach od zabiegu można zaobserwować trwałe efekty redukcji tkanki tłuszczowej.

Mechanizm działania

Metoda polega na nieinwazyjnym chłodzeniu tkanki tłuszczowej w celu jej zniszczenia, w taki sposób, aby nie naruszyć tkanek otaczających (mięśni, skóry, naczyń krwionośnych i nerwów).

Podczas zabiegu zassany do głowicy aparatu fałd skórno-tłuszczowy zostaje schłodzony do ok. 3°C – 4°C, a w tkance tłuszczowej temperatura spada do ok. 10°C. W takich warunkach komórki tłuszczowe przechodzą ze stanu płynnego w stan stały, powodując zniszczenie błon komórkowych oraz do wydostania się tłuszczu na zewnątrz komórek.

W miejscu poddanym zabiegowi powstaje „naturalny” stan zapalny. Tłuszcz uwolniony, z komórek tłuszczowych zostaje powoli wchłaniany i poddany procesom metabolicznym, po czym spalany w wątrobie. Stan taki trwa zazwyczaj kilka tygodni, dzięki czemu z tygodnia na tydzień maleje grubość tkanki tłuszczowej.

Czy kriolipoliza CRISTAL® to zabieg dla Ciebie?

Tak, jeśli poszukujesz nieinwazyjnej, komfortowej, efektywnej i bezpiecznej metody na pozbycie sie nadmiaru tkanki tłuszczowej a restrykcyjna dieta i ćwiczenia nie odniosły spodziewanych rezultatów.