ul. Domaniewska 22A, lokal U602-672 Warszawa

CELLUMA – medyczna lampa LED. Naturalna fototerapia komórkowa.      

Terapia LED – światłoterapia polega na aplikacji określonych długości fal światła na tkankę w celu uzyskania korzyści terapeutycznych. Lampa emituje światło o trzech długościach fal 465nm  (światło niebieskie), 640nm  ( światło czerwone),  880 nm (światło podczerwone). Posiada atesty medyczne FDA, CE.

Zastosowanie:

– fotoodmładzanie
– leczenie trądziku
– zmniejszenie stanu zapalnego
– leczenie bólu poprzez zwiększenie mikrokrążenia

Jak działa naświetlanie Celluma?

Można wyobrazić sobie naświetlanie  jako źródło energii, które ładuje nasze komórkowe baterie.  Celluma emituje fotony światła, które są absorbowane przez mitochondria komórkowe – wewnątrzkomórkowe elektrownie.  Tam odbywa się produkcja energii komórkowej w postaci ATP (adenozynotrójfosforan). Wzrost ATP komórkowego skutkuje uruchomieniem metabolicznych i biochemicznych procesów w komórce.

Komórki skóry, na które działa LED Celluma:

– fibroblasty  – światło czerwone i podczerwone jest pochłaniane przez fibroblasty, które pobudzone energetycznie  w reakcji fotobiomodulacji produkują  kolagen i elastynę w tkance łącznej i skórze. Efekt:  zagęszczenie , lepsze napięcie skóry, redukcja zmarszczek.

– keratynocyty  – światło czerwone i podczerwone   indukuje strukturalne wzmocnienie skóry, włosów i paznokci. Odpowiada za ładny koloryt skóry, jej napięcie i teksturę.

– komórki tuczne  pobudzone światłem  czerwonym i podczerwonym  indukują  likwidację stanów zapalnych

– neutrofile  pobudzone przez światło czerwone i podczerwone  są pierwszą linią obrony w procesach zapalnych. Chronią ciało przed infekcją.

– makrofagi ( leukocyty)  poprzez  światło czerwone i w większości podczerwone  odgrywają kluczową rolę w aktywacji odpowiedzi immunologicznej

– bakterie trądziku P. Acnes  –poprzez światło niebieskie zostaje pobudzona  produkcja tlenu singletowego co  powoduje , że bakterie niszczą same siebie w reakcji fototoksycznej.

Protokół zabiegowy:

– Fotoodmładzanie – sesja 1 – 3x w tygodniu przez  4-6 tygodni

– Leczenie trądziku – sesja  2-3x w tygodniu przez 4-6 tygodni

– Leczenie stanów bólowych – sesja  2-3x w tygodniu przez 2 tygodnie